Piątek, 21 maja 2010
Wręczono nagrody dla najlepszych przewodników, map, atlasów oraz kreatorek podróżowania
20 maja podczas konferencji „Książki dla turysty”, zorganizowanej w ramach 55. Międzynarodowych Targów Książki, ogłoszono wyniki drugiej edycji konkursu „Najlepsze publikacje turystyczne”. Nagroda Magellana (nagroda główna w konkursie) została powołana, aby uhonorować najbardziej wartościowe publikacje turystyczne wydane w ubiegłym roku wydawniczym. Chcemy, aby nagroda była nie tylko wyróżnieniem, lecz także ważną informacją dla samych turystów, którym coraz trudniej dokonać właściwego wyboru spośród kilkunastu tytułów poświęconych tym samym destynacjom. Organizatorem konkursu „Najlepsze publikacje turystyczne” jest „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”, największy w Polsce (3500 egz.) miesięcznik poświęconym zagadnieniom rynku wydawniczo-księgarskiego, adresowany do wydawców, księgarzy, bibliotekarzy oraz szerokiego grona osób zainteresowanych tematyką „książkową”. Zgłaszane przez wydawców publikacje rozpatrywano w dziewięciu kategoriach: przewodnik tekstowy, przewodnik ilustrowany, przewodnik kieszonkowy, przewodnik dla aktywnych, atlas turystyczny, mapa i plan turystyczny, książka podróżnicza, album, wydarzenie roku.  Do konkursu napłynęło 53 tytuły, zgłoszone przez 20 wydawców. Jury w składzie: Krzysztof Rąpała (Onet.pl Podróże), Piotr Dobrołęcki (redaktor naczelny miesięcznika „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”), Ewa Tenderenda-Ożóg (zastępca redaktora naczelnego „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”),  Łukasz Gołębiewski (prezes Biblioteki Analiz Sp. z o.o.) i Dawid Zaraziński (serwis dziennik turystyczny.pl), wybrało laureatów konkursu. Ze względu na wysoki poziom nadsyłanych publikacji jury oprócz nagród głównych postanowiło przyznać również nagrody pozaregulaminowe - wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Do rąk zwycięzców poszczególnych kategorii trafiły statuetki, wydawcy wyróżnień otrzymali okolicznościowe dyplomy. Po raz pierwszy przyznano dwie Nagrody Specjalne za wytrwałe kreowanie mody na podróżowanie. Laureatkami zostały Beata Pawlikowska i Elżbieta Dzikowska.     - Jak domyślam się, to nie tylko nagroda za kreowanie mody na świecie, ale za promowanie Polski. Kiedyś z mężem otwieraliśmy okno na świat, a teraz kiedy to okno jest już otwarte, a Polska legła odłogiem, staram się zainteresować Polaków naszym krajem. On jest naprawdę piękny, ciekawy i ma ludzi z pasją, których pokazuję jako bohaterów kolejnych moich książek – mówiła odbierając statuetkę Elżbieta Dzikowska. - Mam wrażenie, że mody na podróżowanie nie trzeba kreować, ona istnieje. Sądząc z tego, co piszą do mnie internauci, albo co mówią słuchacze moich audycji, jest to jedna …
Wyświetlono 25% materiału - 322 słów. Całość materiału zawiera 1289 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się