Czwartek, 15 marca 2012
List organizacji środowiskowych do ministra Boniego
Polska Izba Książki wraz z trzynastoma innymi organizacjami twórców, wydawców i producentów dóbr edukacji i kultury podpisała niżej prezentowane pismo do ministra Michała Boniego z wyrazami ubolewania, że dyskusja nad niezwykle ważnym problemem wolności w Internecie, a ochroną warunków rozwoju twórczości i  edukacji o wysokiej jakości odbywa się bez poszanowania zasad dialogu. Pismo skierowano z kopią do innych przedstawicieli rządu, Marszałka Sejmu, Prezydenta RP oraz opinii publicznej. Pismo reprezentacji twórców, autorów, wydawców, producentów i organizacji zbiorowego zarządzania do Ministra Michała Boniego odnośnie „Kongresu Wolności w Internecie” publikujemy poniżej: "Stowarzyszenie Filmowców PolskichStowarzyszenie Autorów ZAiKSStowarzyszenie Wydawców REPROPOLZwiązek Polskich Kompozytorów i Autorów ZAKRZwiązek Kompozytorów PolskichZwiązek Zawodowy Aktorów PolskichIzba Wydawców PrasyZwiązek Producentów Audio-VideoPolskie Stowarzyszenie JazzoweStowarzyszenie Pisarzy PolskichKrajowa Izba Producentów AudiowizualnychPolska Izba KsiążkiStowarzyszenie Polskich Artystów MuzykówOtwarte Forum Muzyki Polskiej Warszawa, 8 marca 2012 roku PanMichał BoniMinister Administracji i CyfryzacjiWarszawa Szanowny Panie Ministrze! Wyrażamy zawód i rozgoryczenie przebiegiem spotkania pod nazwą Kongres Wolnościw Internecie mającym miejsce w dniu 5 marca 2012 roku w Centrum Nauki „Kopernik”. PrzebiegKongresu jest nam znany z obserwacji osobistych lub za pośrednictwem internetu.Sądząc z nazwy, spotkanie miało być poświęcone kwestii wolności w internecie. Tematemspotkania było jednak prawo autorskie – w internecie i poza internetem. Na Kongresie przedstawiono prawo autorskie jako szkodliwe dla wolności, co przynosi ujmę kompetencjom organizatorów Kongresu, bowiem prawo autorskie umożliwia pogodzenie racji indywidualnych ze społecznymi.Dzięki prawu autorskiemu powstają również zasadnicze zasoby internetu.Przebieg Kongresu obnaża też rzeczywiste powody protestu przeciwko podpisaniu traktatuACTA. To nie obawa o wolność, ale o konsekwencje realnego stosowania prawa autorskiegookazują się teraz być przedmiotem protestu. W proteście jak i na Kongresie nie chodziło zatem o nieuzasadnioną inwigilację obywateli, nieadekwatność przewidzianych kar za nadużyciaw internecie czy szkodliwe …
Wyświetlono 25% materiału - 270 słów. Całość materiału zawiera 1082 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się